Oficjalny Serwis Informacyjny

Łomianki - miasto możliwości

Nieopodal Warszawy, 15 km od centrum stolicy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, w starorzeczu Wisły, nad Jeziorem Dziekanowskim i Jeziorem Kiełpińskim, które jest rezerwatem przyrody, pośród starych wierzb leży gmina Łomianki.

 

Położenie gminy to jej niewątpliwy atut dla tych, którzy wybrali Łomianki na swoją małą ojczyznę, ale również dla turystów. To doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Przez cały rok samo miasto tętni życiem, a na jego obrzeżach można zwyczajnie pobyć bliżej natury, choć za chwilę można wrócić do stolicy. Mieszkańcy i goście zawsze znajdą tu coś dla siebie, bez względu na zainteresowania i porę roku. Poza Kampinosem, jeziorami, Łomianki mają doskonale rozwiniętą infrastrukturę sportową (boiska, hale, korty tenisowe, basen, lodowisko, park linowy, stadniny koni).

Na każdy weekend miejskie instytucje i organizacje pozarządowe przygotowują zróżnicowaną ofertę kulturalno-rozrywkową dla małych i dużych. Latem funkcjonuje scena plenerowa, jest szereg cyklicznych imprez sportowych (rajdy rowerowe, bieg Łomianek im. Ireny Szewińskiej), wieczorne potańcówki, artystyczne warsztaty.
Kawiarenki i klimatyczne restauracje zapraszają na pyszne spotkania z najbliższymi, ale też domowy obiad i szybki lunch. Lokalni przedsiębiorcy wytwarzają produkty, które zyskały uznanie w świecie. Wspaniałe nalewki, konfitury, miody, czekolady, przepiękne rzeźby, ceramika, obrazy czy ... śruby na zamówienie:)

Nie dziwi więc, że właśnie tę gminę, na swoje miejsce do życia wybrało wielu artystów, aktorów, muzyków, sportowców.

Zapraszamy do Łomianek!

 

 

 

Opcje strony

do góry